Skip to main content

Tourism Loves New Idea and Innovation Competition- Benchmarking trip (1cr)

Code: VV00EK44-3002

General information


Enrollment
02.12.2020 - 31.12.2020
Registration for the implementation has ended.
Timing
01.01.2021 - 02.05.2021
Implementation has ended.
Number of ECTS credits allocated
1 cr
Local portion
1 cr
Mode of delivery
Contact learning
Campus
Mikkeli Campus
Teaching languages
Finnish
Teacher in charge
Eeva Kuoppala
Course
VV00EK44

Unfortunately, no reservations were found for the realization Tourism Loves New Idea and Innovation Competition- Benchmarking trip VV00EK44-3002. It's possible that the reservations have not yet been published or that the realization is intended to be completed independently.

Objective

Matkailun idea- ja innovaatiokilpailussa etsitään eteläsavolaisissa ja kymenlaaksolaisissa matkailuyrityksissä toteutettavia tapahtumia, matkailupalveluita ja -tuotteita sekä niiden markkinointiin liittyviä keinoja ja tapoja. Ideat ja innovaatiot voivat olla digitaalisia, virtuaalisia tai fyysisesti toteutettavia, mutta ne on voitava toteuttaa helposti ja edullisesti. Eduksi katsotaan opiskelijaprojektien avulla toteutettavat ideat. Kilpailutyössä on kuvattava idea tai innovaatio mahdollisimman tarkasti, määriteltävä asiakasryhmä ja kerrottava, mihin teemaan kilpailutyö kuuluu.
Kilpailuun voivat osallistua suomalaiset ja venäläiset opiskelijat samoin kuin vaihto-opiskelijat yksin tai korkeintaan neljän henkilön ryhmässä.

Evaluation

Ansaitakseen palkintomatkaan kuuluvan lisäopintopisteen opiskelijan on osallistuttava aktiivisesti Benchmarking -matkaan järjestettyyn ohjelmaan ja laadittava siitä matkaraportti.

Evaluation scale

1-5

Go back to top of page